رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کرد: واکسیناسیون ۷۷درصدی افراد بالای ۱۸ سال استان

 | تاریخ ارسال: 1400/7/18 | 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: اعلام کرد
واکسیناسیون ۷۷درصدی افراد بالای ۱۸ سال استان

دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اشاره به واکسیناسیون ۷۷درصدی افراد بالای ۱۸ سال در استان، گفت: از این مجموع ۸۱/۵ دُز نوبت اول و ۴۱/۵ دُز مربوط به دُز دوم است.
 
پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ظهر یکشنبه ۱۸ مهر در نشست خبری مجازی درخصوص میزان بروز بیماری کرونا در دانش‌آموزان اظهار داشت: بچه‌ها هم درگیر ویروس کرونا می‌شوند و اتفاقا یکی از نگرانی‌ها، ناقل بودن بچه‌ها است.
 
دکتر قزلباش افزود: میزان و بروز علایم بیماری کرونا در بچه‌ها نسبت به بزرگترها متفاوت است و درصورت بازگشایی مدارس، بچه‌ها حتما باید واکسن تأییدشده دریافت کنند.
 
وی با بیان اینکه درخصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تابع ستاد ملی کرونا هستیم، تصریح کرد: بحث اصلی، واکسیناسیون بچه‌های ۲ تا ۱۲ سال است که واکسن تأیید شده‌ای برای این سنین در نظر گرفته نشده است، ولی بچه‌های بالای ۱۲ سال در کشور واکسن سینوفارم دریافت می‌کنند.
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ادامه داد: تا پایان روز گذشته در مراکز تجمیعی استان، بیش از ۹۸۰ هزار دُز واکسن تزریق شده است که از این مجموع، ۶۷۴ هزار دُز نوبت اول و بیش از  ۳۰۷ هزار دُز دوم بوده است.
 
به گفته دکتر قزلباش در مجموع در استان، بیش از ۱۱۲ هزار دُز واکسن برکت تزریق شده که بیش از ۶۳ هزار دزُ اول و بیش از ۴۸ هزار مربوط به دُز دوم بوده است.
 
وی یادآور شد: با عادی‌انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده، احتمال وقوع پیک ششم در آبان ماه هست و در این راستا، قادر هستیم در روز ۳۰ تا ۴۰ هزار دُز تزریق واکسن داشته باشیم، لذا از مردم درخواست داریم در تزریق واکسن همت کنند.
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با بیان اینکه در موج پنجم آمار فوتی‌ها کاهش داشته، اظهار داشت: اگر ۹۰ درصد جامعه هم کامل واکسینه شوند به معنی این نیست که ابتلا و فوتی نخواهیم داشت، بلکه میزان ابتلا به بیماری، بستری و فوت کاهش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان با تاکید براینکه واکسن‌های تزریق شده باید زمان لازم برای اثرگذاری را داشته باشند، افزود: چند هفته بعد از تزریق دُز اول و دوم واکسن، ایمنی بدن افزایش می‌یابد.

دفعات مشاهده: 454 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کرد: برای ۴۷ درصد از مردم استان؛ واکسیناسیون در دو نوبت انجام شده است

 | تاریخ ارسال: 1400/7/11 | 
متن خبر مورد نظررئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کرد:
برای ۴۷ درصد از مردم استان؛ واکسیناسیون در دو نوبت انجام شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه درمجموع واکسیناسیون برای جمعیت هدف  در دوز اول نزدیک ۷۷ درصد است گفت: ۲۷۰ هزار نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت نموده اند که تا حال حاضرنزدیک ۴۷ درصد برای مردم استان واکسیناسیون  در دو دوز انجام شده است.
 
دکترپرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ظهر یکشنبه ۱۱مهرماه درنشست ویدئو کنفرانس با اصحاب رسانه استان با اشاره به پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان گفت: واکسیناسیون در این هفته پرشور و با نشاط انجام شد و فرصت طلایی بوجود آمد تا با فروکش کردن موقت بیماری در عرض یکماه و نیم متمرکز بر گسترش و تعمیق واکسیناسیون شویم.
 

وی افزود: با توجه به اینکه بیماری با روند کندی به صورت تدریجی درحال کاهش است بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون در استان بود و براساس رفتارها و شرایط اجتماعی و عدم رعایت پروتکلها این تحلیل هست که در آبانماه و نیمه دوم آبان مشکلات جدی در شیوع مجدد بیماری را داشته باشیم و احتمال داردشروع بیماری با ورژنهای جدید باشد که هنوز در ایران تجربه نشده اند و ممکن است این ورژنها با شیوع و درصد درگیری بالا باشند و با روند موجود احتمال پیک ششم دور از انتظار نیست.

 دکترقزلباش گفت: درحالیکه بیماری روند کاهشی دارد و خطر احتمالی برای موج بعدی وجود دارد فرصت خوبی است تا بتوانیم میزان واکسیناسیون را بالا ببریم، ثابت شده است جامعه ای که پوشش واکسیناسیون مطلوب داشته باشد میزان ابتلا و بستری و قطعا میزان مرگ و میر نیز کاهش خواهد داشت.

 وی با اعلام اینکه تاکنون ۸۹۱۵۷۹ دز واکسن در استان تزریق شده است تصریح کرد: بیش از ۶۲۱هزار نفر برای دز اول و برای بیش از ۲۷۱هزار نیز واکسیناسیون دز دوم انجام شده  است و در کل ۷۷درصد از جمعیت هدف بالای ۱۲ سال نوبت اول واکسن را دریافت نموده اند و ۲۷ هزار نفر نیز در نوبت دوم واکسینه شده اند  و در کل برای ۴۷درصد از مردم استان واکسیناسیون در دو نوبت انجام شده است.

 رئیس دانشگاه با اذعان به اینکه در استان زنجان با هماهنگی و کار تیمی که انجام شد افزود: ارتفاع موج پنجم نسبت به موج چهارم پایین بود و تنها استانی بودیم که میزان بستری ها به لحاظ ارتفاع و اشغال تخت به اندازه موج چهارم نرسید و ارتفاع موج پنجم بیماری بسیار خوب کنترل شد.

 وی پوشش واکسیناسیون را برای کنترل بیماری از  اقدامات بسیار خوبی در استان نام برد؛ و گفت این زمینه موجب شده استان نسبت به کشور شاخص های بهتری داشته باشد و میزان مرگ و میر نیز کمتر شود.

دکتر قزلباش با تاکید بر اینکه واکسیناسیون مهم ترین عامل کنترل بیماری است ولی تنها عامل نیست افزود: مقایسه و مطالعه موج پنجم و چهارم به خوبی نشان می دهد میزان واکسیناسیون در استان چه تاثیری داشته و اقدامات تکمیلی در کنار واکسیناسیون می تواند مطلوب واقع شود.
 
 وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد محدودیت های تردد گفت: محدودیت ترددها نسبت به وضعیت رنگبندی در استان همچنان ادامه دارد و ورود و خروج به شهر های قرمز و نارنجی همچنان پابرجاست و افزود: درمحدودیت هوشمند بحث واکسیناسیون در محور کار قرار دارد و بر اساس واکسینه شدن افراد بتوانند از خدمات استفاده کنند جزییات کار اعلام نشده و با تصویب ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد.

دفعات مشاهده: 775 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد: واکسینه شدن ۷۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان

 | تاریخ ارسال: 1400/7/4 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد:
 واکسینه شدن ۷۰ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان
دکتر پرویز قزلباش در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال گفت: هدف اصلی در این گروه سنی، رسیدن به ۷۰ درصد واکسیناسیون بود که امروز به این عدد می‌رسیم .

پایگاه خبری وبدا– زنجان، رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ظهر یکشنبه ۴ مهرماه در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان در سالن پیامبر اعظم (س) استانداری با اشاره به ۳ گزارش اخیر استان در ستاد ملی کرونا گفت: در این ستاد از اقدامات استان زنجان در راستای مدیریت بیماری کرونا قدردانی شد و این مهم، نشان داد که کار تیمی با همدلی و در کنار هم، چه نتایجی در سطح ملی می‌تواند داشته باشد .

دکتر قزلباش با اشاره به اینکه براساس آمار روز گذشته، مبتلایان به کرونا به زیر ۴۰۰ بیمار در سطح استان رسیده تصریح کرد: اهمیت این موضوع در این است که هرچقدر از تخت‌هایی که به کرونا اختصاص دارد کاسته شود، ارائه خدمات به سایر بیماران تسهیل خواهد شد.
  
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به روند نزولی بیماری در استان ابراز کرد: تاکنون بیش از ۵۱۱ هزار تست سرپایی، و بیش از ۳۳ هزار تست بیماران بستری در سطح استان انجام شده است .
 
وی میزان مراجعات به مراکز ۱۶ ساعته را از ۱۴ هزار نفر در هفته چهارم شهریور به ۱۲ هزار نفر در هفته گذشته ذکر کرد و ادامه داد: روند سرپایی‌ها و بستری‌های کرونا در استان زنجان رو به کاهش است و امیدوار هستیم شاهد کاهش مبتلایان به کرونا در استان هستیم.
 
رئیس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال اظهار داشت: تا ۳ مهرماه ۶۹ درصد از افراد بالای ۱۸ سال استان واکسینه شده‌اند و هدف اصلی در این گروه سنی، رسیدن به ۷۰ درصد واکسیناسیون بود که امروز به این عدد می‌رسیم .
 
دکتر قزلباش افزود: استان زنجان جزء چند استان برتر کشور در واکسیناسیون است، ولی راه طولانی برای رسیدن به ۹۰ درصدی دارد اظهار امیدواری کرد: با پویش و همدلی ایجاد شده، طی روزهای آتی شاهد افزایش آمار واکسیناسیون باشیم .
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان ابراز کرد: در حال حاضر شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود، طارم و سلطانیه به رنگ زرد و شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر و خرم‌دره، نارنجی است.

وی آخرین وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مراکز سطح استان زنجان را ۵۵.۶۴ درصد برشمرد و گفت: این درصد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۵۲.۲ درصد، نانوایی ۴۸.۶ درصد، سوپرمارکت‌ ۴۵.۲ درصد، مساجد ۴۰.۵ درصد و مسافربری درون‌شهری ۴۱.۲ درصد است.

دفعات مشاهده: 1358 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

ایثاری از جنس شور و شعور حسینی

 | تاریخ ارسال: 1400/7/3 | 
دهمین ایثار ماندگار استان که از رهروان راه امام حسین(ع)بود، اخلاص خود را امروز با اهدا کلیه ها، کبد و قلب که منجر به نجات جان چهار هموطن از مرگ حتمی شد، اثبات نمود.

به گزارش وب دا - زنجان؛ زنده یاد مرحوم محمدمهدی نظری ۳۵ ساله ساکن زنجان که از عاشقان امام حسین (ع) و از جمله زائرین حرم آن امام همام امسال نیز تکلیف خود را ادا نموده و با اهدا اعضای بدن خود جان چند نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

مرحوم  به دلیل بیماری مزمن مغزی به بیمارستان‌ آیت الله موسوی زنجان انتقال یافته بود، علیرغم تلاش و پیگیریهای پزشکان و کادر درمان دچار مرگ مغزی شده بود و با بزرگواری و رضایت پدر، مادر، همسر و خانواده بزرگوار مرحوم، زنده یاد جهت اثبات کامل مرگ مغزی و اهدا عضو دیروز به بیمارستان سینای تهران انتقال یافت.
تلاش کادر پزشکی و پرستاری واحد اورژانس بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان که درحمایت و نگهداری بیمار تا اهدا عضو قابل تقدیر است .
 
روحشان شاد و قرین رحمت الهی

دفعات مشاهده: 1504 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

فراخوان عمومی پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/7/1 | 
فراخوان عمومی پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان زنجان 
مدیر روابط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان از اجرای پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان زنجان (جمعه تا جمعه ۲ تا ۹ مهرماه ۱۴۰۰) با هدف پوشش حداکثری واکسن خبر داد.
 
دکتر مصطفی محمدی جمعه دوم مهرماه در گفتگو با خبرنگار وبدا – زنجان، با اشاره به اجرای پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان زنجان با هدف پوشش حداکثری واکسن اظهار داشت: خادمین و مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با راه‌اندازی ۵۸ مرکز واکسیناسیون ثابت و سیار، با کمک و همراهی صمیمانه دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح، مصمم هستند امکان و فرصتی را ایجاد نمایند تا همه مردم استان بتوانند طی مدت ۱ هفته. «جمعه ۲ مهر تا جمعه ۹ مهر» با تزریق واکسن کرونا خود، خانواده و جامعه را در برابر این بیماری ایمن نمایند.
 
وی افزود: این پویش امیدبخش و شادی‌آفرین در سایه وحدت و همدلی بین همه دستگاه‌های اجرایی استان شکل گرفته، تا این دستگاه‌ها فراتر از وظیفه سازمانی به مسئولیت و تکلیف اجتماعی خود عمل نمایند و با تلاش مضاعف، بی‌وقفه و صادقانه روند واکسیناسیون را تسریع نموده و از طغیان مجدد و بروز موج ششم بیماری در فصل پاییز و زمستان جلوگیری کنند.
 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: با همت مسئولین و همکاری و همراهی مردم فهیم، استان زنجان با این ابتکار جدید در سطح کشور در صدد است با یک استراتژی یکپارچه و با بکارگیری همه توان و ظرفیت فردی، سازمانی و اجتماعی، به کمک و پشتیبانی کادر بهداشت و درمان، که با بیش از ۱۹ ماه مجاهدت عاشقانه و تاب آوری تحسین برانگیز، پای سلامت ملت فداکار و بزرگ کشور خود استوار ایستادند، بشتابد‌.
 
دکتر محمدی تصریح کرد: این فرصت یک هفته‌ای را در هفته پرافتخار دفاع مقدس و در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مغتنم بشماریم و با عزمی راسخ و سعی وافر تلاش کنیم تا میزان و درصد واکسیناسیون عمومی را به بالای ۷۵ درصد برسانیم و از اوج‌گیری مجدد موج ششم بیماری کرونا و  اعمال اجباری محدودیت‌ها و تعطیلی و ... در پاییز و زمستان جلوگیری کنیم.
 
وی ضمن ادای احترام قلبی نسبت به مردم شریف و نجیب استان و درخواست حمایت‌طلبی همه‌جانبه از تک‌تک شهروندان و هم استانی‌های بزرگوار برای نیل به این هدف نورانی و مقدس و دعوت و همراهی جاماندگان برای واکسیناسیون، اطمینان داد که اگر با عشق بخوانیم و محکم قدم برداریم، حتما می‌توانیم .
 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان همچنین از همه سرمایهها و عناصر ارزشمند، محبوب و مقبول اجتماعی، شخصیت‌های تأثیرگذار علمی، دینی، فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالان اجتماعی، خیرین خیرخواه، کلیه عزیزان دارای تریبون‌های تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و اصحاب رسانه‌های همیشه حامی و همراه خادمین سلامت و سلامتی مردم، همچنین فعالان مسئولیت پذیر، دلسوز و دغدغه‌مند شبکه‌های اجتماعی، مادحین ارجمند و هیئات مذهبی و ... درخواست ‌نمود با جریان سازی، موج آفرینی، اطلاع‌رسانی موثر میدانی و متفاوت، تبلیغ، ترویج و اقناع سازی توام با تکریم و محبت به پویش؛ "هفته واکسیناسیون عمومی" به عنوان همیاران سلامت و سفیران واکسن بپیوندند و کمک کنند تا روند واکسیناسیون شتاب و شدت بیشتر و روزافزونی به خود بگیرد .
 
دکتر محمدی گفت: هر جا نیت خیر، تلاش صادقانه و خالصانه، برای رضای الهی باشد و وحدت، همدلی و توکل در میان باشد، پیروزی و سربلندی حتمی است .
 
افزایش پایگاه‌های واکسیناسیون در زنجان به ۲۱ مرکز


در راستای اجرای پویش هفته طلایی واکسیناسیون در استان زنجان، پایگاه‌های واکسیناسیون هم از ۱۹ مرکز به ۲۱ مرکز افزایش یافت .
 
همچنین علاوه بر ۲۱ مرکز تجمیعی واکسیناسیون، ۲۸ تیم سیار هم در راستای پوشش حداکثری واکسن در استان فعال شده‌اند که ۱۲ تیم از این مجموع، مشغول واکسیناسیون در ادارات، ۸ تیم پوشش خانه به خانه در مجتمع‌های مسکونی، ۴ تیم اطراف خیابان سعدی و ۴ تیم هم به واکسیناسیون شاغلان در کارخانجات شهرک صنعتی و شهرک نوآوران مشغول هستند و ۸ تیم واکسیناسیون هم در روستاهایی که پوشش واکسیناسیون کمتری دارند، خانه به خانه فعالیت دارند .

دفعات مشاهده: 1511 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر